AKT-logo
שלח דוא"ל: info@aktglobal.comהתקשר: 03-6882332EN | HE
צור קשר
חיפוש
EN | HE
שכר והטבות – Total Reward

שכר והטבות – Total Reward

ארגונים רבים מתלבטים בשאלה כיצד ליצור מאזן אופטימאלי בין הרצון למשוך לשמר ולהניע את העובדים הטובים ביותר בשוק, ובין הצורך בניהול עלויות השכר בארגון המהוות בממוצע כ-60% מעלויות התפעול בארגון.

ארגונים יעילים ומצליחים, מוצאים את הדרכים למצות את ההשקעה שלהם בתגמול באופן מקסימלי, תוך שמירה על ה-Key Talent הארגוני. לעיתים קרובות, דרכים אלה כוללות בניית תוכניות תגמול היוצרות קשר ישיר בין יעדי הארגון והאסטרטגיה שלו, ובין מיקוד העובד והישגיו.

על בסיס המתודולוגיות, הצוות המנוסה, והגישה לנתונים ו-Benchmark, אנו מציעים מגוון שירותים המאפשרים לך לעצב לתכנן, ולהוציא לפועל מערך תגמול כולל, באופן שיתמוך באסטרטגיה העסקית, ישתלב בתרבות הארגונית, ויגרום לעובדים להשפיע על הצלחת הארגון.

מעבר למקצוענות והידע בתחום התגמול, המבוססת על טובי המקצוענות בתחום המועסקים בחברה, אנו מדגישים בעבודתנו גם ראיה רחבה ואינטגרטיבית המשלבת היבטים הקשורים לתהליכי Talent Management, וכן היבטים הקשורים ליישום הטכנולוגי של תהליכי השכר וניהול ההטבות שהוגדרו.

בין השאר אנו מספקים את השירותים הבאים:

 

תכנון מערכי תגמול לבכירים (Executive Compensation Program Design)
תגמול בכירים הנו תחום מורכב ורגיש, בעיקר בתקופה של מיתון ואי ודאות כלכלית. יחד עם זאת, תגמול אפקטיבי של הנהלת הארגון היה ונשאר אחד הגורמים המניעים את הצלחת הארגון.

אנו מסייעים לארגונים לבחור את השילוב הנכון בין רכיבי התגמול השונים – שכר בסיס, תגמול מבוסס ביצועים לטווח הקצר כגון בונוסים, ותגמול לטווח הארוך כגון אופציות, באופן שיאפשר לארגון למשוך, לשמר ולהניע את אנשי המפתח בארגון, תוך הלימה מרבית עם האסטרטגיה העסקית של הארגון.

 

תכנון מערכי תגמול ארגוניים (Broad-Based Compensation)
תגמול הנו מרכיב חשוב ביכולת הארגון למשוך, לשמר ולהניע את העובדים, על מנת ליצור יתרון תחרותי, ולהוציא לפועל את האסטרטגיה העסקית.

יחד עם זאת, לאור השאיפה המתמדת להקטין בהוצאות, והשינויים המתמידים בסביבה העסקית, יצירת מדיניות תגמול אפקטיבית לכלל האוכלוסיות בארגון הנה משימה מאתגרת במיוחד.

צוות היועצים של AKT, ילווה אותך בבניית מדיניות תגמול ארגונית, אפקטיבית, תחרותית, ומוכוונת ליעדים האסטרטגיים של הארגון, אך יחד עם זאת פשוטה מספיק על מנת שההיגיון שבבסיסה יהיה ברור לעובדים, וכן שגופי משאבי אנוש והשכר יוכלו לתפעלה בהצלחה.

המדיניות והתוכניות אותן אנו מעצבים הנן אינטגרטיביות, וכוללות שילוב של כלל מרכיבי התגמול, ובכלל זאת השכר הבסיסי (Base Pay), יצירת הזדמנויות לתגמול לטווח הקצר (בונוס), וכן מרכיבי הטבות (Benefits) שונים, וכל זאת תוך הדגשת הקשר בין התגמול לביצועים (Pay for Performance).

אנו מציעים:

  • אנליזה של נתוני השכר הארגוניים
  • תכנון של אסטרטגיית התגמול הארגונית
  • הגדרת מבנה השכר
  • בניית תוכנית תמריצים לאנשי מכירות ושירות
  • סקרי שכר
  • ניתוחי תפקיד ובניית מדרגים ארגוניים

 

שירותי הייעוץ שלנו מגובים בשיתופי פעולה גלובליים, המאפשרים לנו גישה לנתוני שכר בכל רחבי העולם, וכן למתודולוגיות וכלי ניתוח המתקדמים מסוגם.

תגמול הנהלה ודירקטוריון

אנו מסייעים לארגונים לבחור את השילוב הנכון בין רכיבי התגמול השונים – שכר בסיס, תגמול מבוסס ביצועים לטווח הקצר כגון בונוסים, ותגמול לטווח הארוך כגון אופציות, באופן שיאפשר לארגון למשוך, לשמר ולהניע את אנשי המפתח בארגון, תוך הלימה מרבית עם האסטרטגיה העסקית של הארגון ושמירה על האינטרס של בעלי המניות והציבור.

מדיניות תגמול

צוות היועצים של AKT מלווה את הארגון בבניית מדיניות תגמול ארגונית, אפקטיבית, תחרותית, ומוכוונת ליעדים האסטרטגיים של הארגון, אך יחד עם זאת פשוטה מספיק על מנת שההיגיון שבבסיסה יהיה ברור לעובדים, וכן שגופי משאבי אנוש והשכר יוכלו לתפעל אותה בהצלחה. המדיניות והתוכניות אותן אנו מעצבים הנן אינטגרטיביות, וכוללות שילוב של כלל מרכיבי התגמול, תוך הדגשת הקשר בין התגמול לביצועים.

ארכיטקטורת עיסוקים

ארכיטקטורת עיסוקים הינה המודל הארגוני התשתיתי הבסיסי הנחוץ לסיווג היכולות, הכישורים, התפקידים וחלוקת האחריות בין האנשים, על מנת לתמוך ולהוציא אל הפועל את האסטרטגיה העסקית של הארגון. המודל מארגן את כל פעילויות העבודה הנחוצות בצורה אפקטיבית ויעילה סביב מבנה מוגדר ויחד עם זאת גמיש על פי צרכי הארגון. צוותי הייעוץ שלנו בונים עם לקוחותינו ארכיטקטורת עיסוקים אופטימלית אשר משמשת אותם כתשתית לתהליכי ניהול מש"א רבים ותגמול במרכזם.

תכניות תגמול לאוכלוסיות שונות

תגמול בכירים הנו תחום מורכב ורגיש, ועם זאת, ניהול אפקטיבי שלו היה ונשאר אחד הגורמים המניעים את הצלחת הארגון. אנו מסייעים לארגונים לבחור את השילוב הנכון בין רכיבי התגמול השונים – שכר בסיס, תגמול מבוסס ביצועים לטווח הקצר כגון בונוסים, ותגמול לטווח הארוך כגון אופציות, באופן שיאפשר לארגון למשוך, לשמר ולהניע את אנשי המפתח בארגון, תוך הלימה מרבית עם האסטרטגיה העסקית של הארגון ושמירה על האינטרס של בעלי המניות והציבור.

סקרי שכר – Radford

רדפורד היא החברה המובילה בעולם סקרי השכר וההטבות. מזה 37 שנה מספקת החברה מידע וייעוץ בתחום ללמעלה מ-2,000 לקוחות בלמעלה מ-85 מדינות. צוות היועצים של החברה נחשב למוביל בתחומו עם מאות שנות ניסיון קולקטיבי. סקר רדפורד מספק נתונים ברמת דיוק ופירוט שלא הכרתם, פלטפורמה גלובלית ותשתית טכנולוגית חדשנית.

צור קשר
מוביל מקצועי
למד עוד