AKT-logo
שלח דוא"ל: info@aktglobal.comהתקשר: 03-6882332EN | HE
צור קשר
חיפוש
EN | HE
Talent ואפקטיביות ארגונית

Talent ואפקטיביות ארגונית

קבוצת הייעוץ שלנו מספקת ייעוץ לניהול, פיתוח והעצמת המשאב האנושי בארגון. אנחנו מעסיקים את היועצים הטובים בתחומם ומשרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב החשוב ביותר שלהם.

מנהלי משאבי אנוש אצל הלקוחות שלנו זיהו נושאים משותפים המעסיקים אותם, ואנחנו ב-AKT עובדים עמם על מנת לפתח וליישם פתרונות מערכתיים לאתגרים אלו:

  • כיצד עלינו למשוך לארגון את המנהלים המובילים ואת הכישרונות הטובים ביותר? כיצד עלינו להכשיר ולפתח אותם, לתגמל ולהניע אותם?
  • כיצד ניצור תרבות המטפחת ביצועים? כיצד ניצור מחויבות אצל העובדים והמנהלים?
  • כיצד עלינו לפעול על מנת לתמוך בשינויים בעסקי הארגון ובאסטרטגיה שלו?
  • כיצד ניתן לפנות אנשי משאבי האנוש בארגון לעסוק בהיבטים האסטרטגיים של תמיכה בעסקי הארגון? אלו כלים, יכולות ומידע דרושים להם על מנת להביא ערך במקומות אלו?
  • כיצד ניתן ליעל את שירותי משאבי האנוש לארגון, תוך ניצול מירב האפשרויות הגלומות בטכנולוגיות הקיימות בשוק כיום?

 

על מנת להתמודד עימם בהצלחה, נדרשים ארגונים להוביל מהלכים רב-תחומיים, המחייבים שילוב מומחים מתחומי התמחות שונים. כחברה הגדולה בישראל בתחום, תמצאו אצלנו את הקשת הרחבה ביותר של תחומי המומחיות ואת היכולת להפעיל צוותים משולבים.

למעלה מ-90% מהלקוחות שלנו ממשיכים לעבוד איתנו משנה לשנה. לקוחות אלו מכירים במובילות המקצועית של החברה, בערך הנוצר בשל השילוב של תחומי המומחיות המגוונים הקיימים בה, וביכולת שלנו לבנות עימם שותפות דרך אמיתית וארוכת טווח.

חברות ברשת המשרדים הגלובלית של Aon-Hewitt, חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם, מאפשרת לנו לספק ללקוחותינו מחקר ומתודולוגיה, שאין בדרך כלל לחברה בסדר גודל מקומי. עבור לקוחות בינלאומיים, שותפות זו מאפשרות לנו להקים צוותים חוצי גבולות, כמעט בכל מדינה בעולם, על מנת לתמוך בצרכיהם.

מצוינות משאבי אנוש

גופי משאבי אנוש נמצאים תחת לחץ מתמיד להוכיח את ערכם לארגון, להקטין הוצאות וליעל תהליכים. אל מול דרישות הולכות וגוברות לשירותים מצד הארגון, משימה זו נראית לפעמים כמעט בלתי אפשרית. צוות היועצים שלנו, המצויד בכלי ניתוח ונתונים על האופן בו ארגונים דומים מנהלים את התהליכים שלהם, יוביל איתך חשיבה מחודשת על האופן בו גוף משאבי האנוש שלך מספק את שירותיו לארגון: אסטרטגיה, מבנה תהליכים וטכנולוגיות.

ניהול שינויים – מיזוגים ורכישות

AKT מסייעת ללקוחותיה לנהל את ההיבטים האנושיים בשינויים כגון: מיזוגים ורכישות, השקת אסטרטגיה חדשה או יישום טכנולוגיה חדשה בארגון. אנו מפעילים גישה הוליסטית לניהול השינוי אשר נבחנה במאות ארגונים בכל רחבי העולם. גישה זו משלבת את כלל צירי הפעילות הדרושים לניהול השינוי לכדי תוכנית מתואמת ומתוזמנת.

שכר והטבות – Total Reward

על בסיס המתודולוגיות, הצוות המנוסה, והגישה לנתונים ול-Benchmark, אנו מציעים מגוון שירותים המאפשרים ללקוחותינו לעצב, לתכנן ולהוציא לפועל מערך תגמול כולל, באופן שיתמוך באסטרטגיה העסקית, ישתלב בתרבות הארגונית, ויגרום לעובדים להשפיע על הצלחת הארגון.

ניהול ומנהיגות

מערך מוצלח לפיתוח כישרונות מובילים ומנהיגות בארגון דורש מומחיות בתחומים רבים: הערכת בכירים, תגמול ושכר, פיתוח מנהיגות, הכשרה ופיתוח מיומנויות, ניהול ההמשכיות (Succession), ניהול קריירות, ניוד, גיוס ומיון, תקשורת ארגונית ועוד. צוותי הייעוץ שלנו עובדים עם גורמי משאבי האנוש בארגון, ליישם תפיסת עבודה מערכתית, לה שותפים ובה נוטלים חלק כלל חברי ההנהלה וגורמי המטה הרלוונטיים.

פיתוח וניהול ה-Talent הארגוני

אנו מסייעים ללקוחותינו למשוך, לפתח, להניע ולשמר טאלנט; לוודא שהם אכן מקבלים את ההחזר הנדרש על ההשקעה שלהם בתוכניות לניהול טאלנט, וליצור כח עבודה מחויב הפועל במלוא המרץ ובאפקטיביות הנדרשת.

זיהוי ומדידת הטאלנט

אנו מיישמים ביחד עם לקוחותינו גישה אנליטית, מבוססת נתונים למדידה והערכת הטאלנט הארגוני: תהליכי הערכה מתקדמים, כלים להערכת יכולות ופוטנציאל, תהליכי ניהול סיכונים סביב איוש משרות וכלים מתקדמים לעיבוד המידע הנאסף – מסייעים ללקוחותינו לקבל החלטות מושכלות באשר לגיוס, ניוד, פיתוח, שימור ותגמול הטאלנט שלהם.

ניהול ביצועי עובדים ומנהלים

אנו מלווים את לקוחותינו בהטמעת תרבות ותהליכים מטפחי ביצועים, ויצירת שיפור ביצועים אמיתי ומתמשך. אנו מסייעים להם בבניית יכולות רלוונטיות של מנהלים, בפיתוח יכולת של אנשי מש"א להוות יועצים למנהלים כיצד להפיק ביצועים מיטביים, בהטמעת תהליך וכלים אפקטיביים להגדרת יעדים, ובמדידת אפקטיביות לאורך זמן.

מחוברות ארגונית – Engagement

עבודה עם צוות היועצים שלנו תסייע לך לענות על שאלות קריטיות: מה חשוב לעובדים שלנו? מה יוצר את המחויבות שלהם לארגון? האם לכולם חשובים אותם דברים? אלו מרכיבים בסביבת העבודה הארגונית אנחנו צריכים לשפר על מנת לגרום למחויבות גבוהה יותר של העובדים? איפה אנחנו רוצים להקטין את תחלופת העובדים וכיצד נוכל לעשות זאת? איפה נכון לנו להשקיע, היכן נקבל את ההחזר הגבוה ביותר על תקציבי משאבי אנוש?