AKT-logo
שלח דוא"ל: info@aktglobal.comהתקשר: 03-6882332EN | HE
צור קשר
חיפוש
EN | HE
Blog Title

AKT חוגגת 15 שנות פעילות

במהלך 15 השנים האחרונות תפסה AKT את מקומה בשוק הישראלי והאירופאי כחברה המקצועית והמובילה בייעוץ למשאבי אנוש. לקוחותינו מכירים במובילות המקצועית של החברה, בערך הנוצר של השילוב של תחומי המומחיות המגוונים הקיימים בה, וביכולת שלנו לבנות עימם שותפות דרך אמיתית וארוכת טווח.

להמשך קריאה

SAP SuccessFactors – הפתרון הטוב בעולם בניהול הטאלנט

גרטנר הינה אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום המחקר והייעוץ בתחום טכנולוגיית המידע.
המחקר האחרון שלה לשנת 2017, בחן את הפתרונות המובילים בעולם לניהול הטאלנט ונתן לפתרון SAP SuccessFactors את הציון הגבוה ביותר, זו השנה הרביעית ברציפות.

להמשך קריאה

פלטפורמות דיגיטליות לגיוס טאלנט

המהפכה הדיגיטלית מעצבת מחדש כמעט כל תחום בחיים של כל אחד מאתנו. המהפכה הדיגיטלית משנה לגמרי גם את עולם העבודה והעסקים. תעשיות שלמות נעלמות או משתנות מקצה לקצה עם הופעתן של טכנולוגיות חדשות, ומאלצות הנהלות לחשוב מחדש על האסטרטגיה והתהליכים שלהם. ככל שאלו עומדות למימוש נדרשות הנהלות לשנות את החשיבה לגבי טאלנט ומשאבי אנוש, וארגונים נדרשים לתכנן מחדש את כלל חווית העבודה בארגון. באותה עת, כוח העבודה הופך צעיר יותר, מבוגר יותר ומגוון יותר מאי פעם, והדינמיקה בשוק העבודה משנה את מערכות היחסים בין מעסיקים לעובדים.

להמשך קריאה

משאבי אנוש בשנת 2025 – כשירויות חדשות

לאור השינויים בסביבה הארגונית ובשוק העבודה משאבי אנוש נדרשים לבצע שינויים רדיקליים במיקוד ובאזורי הפעילות שלהם. משאבי אנוש יידרשו לבחון מחדש את הגדרת התפקיד שלהם, את סוג האנשים שמגויסים לגוף משאבי האנוש ואת המבנה הארגוני של הגוף עצמו, על מנת להישאר רלוונטיים כשותפים עסקיים להנהלת הארגון.

אנו רואים 4 סוגים של בעלי תפקיד מרכזיים שיתכן ולא נוכחים כרגע בגוף משאבי האנוש, שכפי הנראה יידרשו יותר ויותר ככל שהשינויים בסביבה הארגונית ובשוק העבודה תופסים תאוצה.

להמשך קריאה

משאבי אנוש בשנת 2025 – מיקודים חדשים

השינויים הטקטוניים העוברים על גוף משאבי האנוש, דורשים בראש ובראשונה מהסמנכ"ל המוביל את הנושא בארגון לבצע שינויים עמוקים במיקוד שלו ובעיסוקיו היומיומיים.
הרשימה להלן מתמצתת את המיקודים שמונחים לפתחם של סמנכ"לי משאבי אנוש רבים:
1. קבלת החלטות מבוססת נתונים – טכנולוגיה מתקדמת לניהול משאבי אנוש המיושמת בארגונים רבים במהלך השנים האחרונות, מאפשרת איסוף מידע אנליטי על העובדים והטאלנט בארגון בהיקפים שלא נראו כמותם עד כה.

להמשך קריאה

משאבי אנוש בשנת 2025 – העולם משתנה

כשאנו בוחנים את השינויים העמוקים שעובר שוק העבודה בישראל ובעולם, אין מנוס מלהתייחס להתאמות שיידרשו מגוף משאבי האנוש על מנת להתמודד עם מציאות זו, ולהישאר רלוונטיים כשותף אסטרטגי להנהלת הארגון.
1. חילופי דורות בשוק העבודה – מה לא נכתב כבר על הדורות החדשים שנכנסים לשוק העבודה ואף מתחילים לתפוס עמדות ניהול. אולם השינויים בהעדפות העובדים שלכם, בערכים המנחים אותם, בסגנון התקשורת שלהם ובציפיות שלהם ממקום העבודה אמיתיים, ואנו נוכחים בהם יחד עם כלל לקוחותינו.

להמשך קריאה

כיצד מנהלים מתפתחים?

בעשור האחרון אנו רואים יותר ויותר ארגונים בעולם אשר התחילו לאמץ את השיטה של תכניות פיתוח אישיות (IDP – Individual development programs) במקביל או בנוסף לתכניות פיתוח קבוצתיות ומערכתיות. לתכניות פיתוח אישיות יתרונות רבים, אך עם זאת על הארגון לשאול את עצמו מספר שאלות לפני שהוא מחליט לאמץ את שיטת הפיתוח הנ"ל.

מודלים תיאורטיים שונים מדברים על כך שאנשים מתפתחים כל החיים, וכי הלמידה האפקטיבית ביותר נובעת מהתנסות.

להמשך קריאה
עמוד 1 מתוך 41234