AKT-logo
שלח דוא"ל: info@aktglobal.comהתקשר: 03-6882332EN | HE
צור קשר
חיפוש
EN | HE
Blog Title

AKT חוגגת 15 שנות פעילות

במהלך 15 השנים האחרונות תפסה AKT את מקומה בשוק הישראלי והאירופאי כחברה המקצועית והמובילה בייעוץ למשאבי אנוש. לקוחותינו מכירים במובילות המקצועית של החברה, בערך הנוצר של השילוב של תחומי המומחיות המגוונים הקיימים בה, וביכולת שלנו לבנות עימם שותפות דרך אמיתית וארוכת טווח.

להמשך קריאה

כיצד מנהלים מתפתחים?

בעשור האחרון אנו רואים יותר ויותר ארגונים בעולם אשר התחילו לאמץ את השיטה של תכניות פיתוח אישיות (IDP – Individual development programs) במקביל או בנוסף לתכניות פיתוח קבוצתיות ומערכתיות. לתכניות פיתוח אישיות יתרונות רבים, אך עם זאת על הארגון לשאול את עצמו מספר שאלות לפני שהוא מחליט לאמץ את שיטת הפיתוח הנ"ל.

מודלים תיאורטיים שונים מדברים על כך שאנשים מתפתחים כל החיים, וכי הלמידה האפקטיבית ביותר נובעת מהתנסות.

להמשך קריאה

פיתוח מנהלים – משקיעים כל כך הרבה משאבים ועדיין זה לא ממש עובד

היום יותר מתמיד ארגונים מתמודדים עם מציאות עסקית מורכבת, בהיבטים טכנולוגיים, כלכליים, תרבותיים ועסקיים. הסביבה העסקית היא תחרותית וגלובאלית ומתאפיינת בחוסר יציבות, חוסר וודאות, עמימות ומורכבות[1] (VUCA).

התמודדות עם תנאי השוק הנוכחיים, מחייבת ארגונים להצליח לפתח מנהלים ולהכין אותם לאתגרים הנוכחיים והעתידיים של הארגון כצורך אסטרטגי.

בשנים האחרונות, יותר מתמיד, קשה למצוא מנהלים בשלים ומוכשרים, אשר מסוגלים לנווט את הארגון להצלחה בסביבה המורכבת[2].

להמשך קריאה

תוכניות פיתוח אישיות – איך עושים את זה?

כל ארגון מתמודד עם אתגרים ופרויקטים מורכבים אשר מהווים קרקע פורייה להתפתחות של מנהלי הארגון. תכניות פיתוח אישיות אפקטיביות יצליחו לשלב בין הצורך המערכתי לצורך ההתפתחות הפרטני. דהיינו, להתאים בין צרכי הארגון לבין צרכיו של המנהל המתפתח, ולבנות עבורו תכנית אישית, הכוללת התנסויות משמעותיות, אשר יאפשרו לו התפתחות וגדילה משמעותית.

להמשך קריאה

ניהול קריירה – מי צריך את זה בכלל?

המחסור הגלובלי בטאלנט הולך ומחריף. סקר גלובלי של חברת Manpower, שסקר 38,618 חברות, מצא כי 35% מהארגונים מתקשים באיוש משרות בשל העדר מועמדים מתאימים. זהו הנתון הגבוה ביותר מאז 2007, ממש לפני המשבר הגלובלי. מבט אל מפת התפקידים בהם קיים המחסור החמור ביותר, רק מעמיק את המשמעות של הנתון. כך למשל, במקום השני בטבלת העיסוקים החסרים נמצא את המהנדסים ומיד אחריהם את אנשי המכירות. במקום השישי, ובמגמת עליה ביחס לסקר השנתי הקודם, אנחנו מגלים את הקושי למצוא מנהלים מתאימים.

להמשך קריאה

הגיע הזמן להגדיר את המושג "ניהול קריירה"

יותר משכר ותגמול, יותר מביטחון תעסוקתי, יותר מכל מרכיב אחר בחוויית העובד, מהווה Career Opportunity, המידה בה הארגון מאפשר לעובדיו הזדמנויות קריירה מספקות, הגורם המשפיע ביותר על מחוברות ארגונית (Engagement) בקרב עובדים. סקר עדכני של Aon Hewitt חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם (AKT חברה ברשת המשרדים הבינלאומית של Aon Hewitt), המציג מגמות גלובליות בתחום המחוברות הארגונית לשנת 2015, מסמן שוב את נושא ניהול הקריירה כנושא בעל ההשפעה הרבה ביותר על מחוברות העובדים.

להמשך קריאה

ניהול קריירה ל"מעטים"

ארגונים עסוקים יותר ויותר בסוגיות שימור טאלנט קריטי וניהול עתודות למשרות המפתח. ניהול קריירה ל"מעטים" מתמקד בדרך כלל בעובדים המשתייכים לאוכלוסיות אלה.

כאשר המניע המרכזי הוא הסיכון הכרוך באבדן אנשי מפתח ובניהול העתודות (Succession Management) בארגון, אזי אוכלוסיית המטרה הינה קבוצה ממוקדת ומצומצמת, יחסית, של עובדים ומנהלים, לגביה הארגון מעוניין להפעיל כלים ותהליכים אשר יבטיחו ניהול אפקטיבי של התפתחות הקריירה בארגון. להלן ניהול קריירה ל"מעטים".

להמשך קריאה
עמוד 1 מתוך 3123