החברות המובילות בעולם בתחום פיתוח מנהיגות מקפידות לשלב מגוון כלים בתהליכי הערכת הבכירים שלהם

החברות המובילות בעולם מצליחות לאתר, לגייס, לפתח ולשמר מנהיגים טוב יותר משאר החברות באותן תעשיות. מחקר של Aon Hewitt, פרויקט גלובלי ורחב היקף, המפרסם השנה את הדוח השמיני במספר, עוקב אחר הטובות מכולן ומנסה לפצח איך הן עושות את זה.

עד כה השתתפו במחקר כ – 2,300 חברות, לגבי כל אחת מהן נבחנים מעל 1,200 פרמטרים שונים. צוות המחקר כולל עשרות חוקרים, מהמומחים המובילים בעולם בתחום המנהיגות וניהול הטאלנט בארגון.

אחד הנתונים המעניינים שבחרנו להביא בפוסט הנוכחי הוא העובדה כי החברות המובילות בעולם בתחום פיתוח מנהיגות מקפידות לשלב מגוון כלים בתהליכי הערכת הבכירים שלהם. ניתן לראות את ההבדל בין החברות המוגדרות כקבוצת המובילות בפיתוח מנהיגות בארגון לבין כל השאר.

multiple-tools-assessment

שימוש במגוון כלים בתהליכי הערכה, הנעשים בדרך כלל כבסיס לניודים וקידומים, וכבסיס לתהליכי פיתוח אישיים, מאפשר לקבל תוצאות בעלות תוקף מתכנס גבוה. כאשר לכל כלי התוקף הייחודי לו, שילוב כלים נמצא במחקרים כיוצר תוקף משולב גבוה יותר.

עוד נקודה חשובה היא הניראות של התהליך בעיני הבכירים העוברים אותו. כאשר לארגון מגוון כלים, מתאשר לו להתאים את הכלים לצורך הספציפי לשמו מתבצעת ההערכה ובהתאם ליצור אצל המנהל המוערך תחושת הוגנות גבוהה יותר בתהליך.


בואו ללמוד עוד על הסיבות בגללן מצליחות החברות המובילות בעולם לזהות, לגייס, לפתח ולשמר את המנהיגות בארגון הורידו עכשיו את מחקר Top Companies for Leaders מבית Aon Hewitt.

להורדת המאמר לחצו כאן

אודות הבלוג

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על תוצאותיהם העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

הירשמו לעדכונים באימייל

פוסטים אחרונים

פוסטים לפי נושאים