משאבי אנוש בשנת 2025 – מיקודים חדשים

השינויים הטקטוניים העוברים על גוף משאבי האנוש, דורשים בראש ובראשונה מהסמנכ"ל המוביל את הנושא בארגון לבצע שינויים עמוקים במיקוד שלו ובעיסוקיו היומיומיים.

הרשימה להלן מתמצתת את המיקודים שמונחים לפתחם של סמנכ"לי משאבי אנוש רבים:

  1. קבלת החלטות מבוססת נתונים – טכנולוגיה מתקדמת לניהול משאבי אנוש המיושמת בארגונים רבים במהלך השנים האחרונות, מאפשרת איסוף מידע אנליטי על העובדים והטאלנט בארגון בהיקפים שלא נראו כמותם עד כה. הנהלת הארגון מבקשת לקבל החלטות בהתבסס על ניתוחים אנליטיים, סימולציות ותחזיות סטטיסטיות. כל אלו הן יכולות חדשות שגוף משאבי האנוש מתבקש לרכוש.
  2. ניהול שינויים בתרבות הארגונית – ארגונים עוברים שינויים מרחיקי לכת בזמן קצר מאוד, תעשיות שלמות עוברות זעזועים, טכנולוגיות חדשות מזיזות שווקים שלמים. כל אלו דורשים מהארגונים לבצע התאמות מהירות באחד האלמנטים העמוקים ביותר שלהם – התרבות הארגונית.
  3. פיתוח יכולות ארגוניות חדשות – אותם שינויים שתוארו לעיל דורשים מהארגון גם לרכוש יכולות חדשות. זה נעשה על ידי גיוס אוכלוסיות חדשות, או פיתוח יכולות אלו בקרב אוכלוסיות שלמות בתוך הארגון.
  4. איתור כישרונות ייחודיים בקרב עובדי הארגון ומחוצה לו – המלחמה על הטאלנט כאן בכדי להישאר. היכולת לזהות לרוחב הארגון ומחוצה לו את המוכשרים ביותר, לפתח ולשמר אותם בארגון הינה אחד המיקודים המרכזיים של משאבי אנוש.
  5. התאמת משאבי אנוש לעידן הדיגיטלי – ככל שהטכנולוגיה מתקדמת בצעקי ענק, כך גם ציפיותיהם של העובדים בארגון.

עוד על השינויים שיידרשו משאבי אנוש לבצע על מנת להתאים עצמם לעידן החדש? מאמר חדש של Aon Hewitt חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם, מתייחס לנושא זה בדיוק. AKT מייצגת בישראל ומהווה המשרד הישראלי של Aon Hewitt.

להורדת המאמר לחצו כאן

אודות הבלוג

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על תוצאותיהם העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

הירשמו לעדכונים באימייל

פוסטים אחרונים

פוסטים לפי נושאים