פיתוח בכירים: תנו להם להיחשף מחוץ לארגון

לרוב, מנהלים ממקדים את עבודתם פנימה, לתוך הארגון ולקשרים ויחסים שמקדמים אותם באופן ישיר: לקוחות, ספקים, תקשורת. כיוון שעבודתם תובענית, הם אינם מוצאים את הזמן לחשוף את עצמם ולהיחשף מחוץ לארגון. בעידן של תחרות ההולכת ונעשית אינטנסיבית יותר ויותר, ובמציאות בהן המלחמה על הטאלנט מדירה שינה מעיני מנכ"לים ואנשי משאבי אנוש כאחד, נראה אף שהארגון עצמו מעדיף להשאיר את המנהל, גם זה הבכיר, ממוקד בארגון עצמו, ולא נחשף לגורמים שונים בחוץ.

אלא שזוהי החמצה, הן של המנהל והן של הארגון. חשיפה של מנהלים בכירים לפורומים שונים בתעשיה ולקולגות מחוץ לארגון מסייעת להם ללמוד יותר על השוק בו פועלת החברה שלהם, מפגישה אותם עם תפיסות שונות ואסטרטגיות שונות מזו של הארגון שלהם ומרחיבה את תהליכי החשיבה והפרספקטיבה שלהם.

מחקר Top Companies for Leaders של חברת הייעוץ הגדולה בעולם למשאבי אנוש Aon Hewitt, בוחן את המאפיינים ההופכים חברות מסויימות לכאלה המצליחות לזהות, לגייס, לשמר ולפתח מנהיגות המאפשרת לארגון לשפר את תוצאותיו העסקיות (AKT חברה ברשת הבינלאומית של AON Hewitt). המחקר מצא כי אחד הפרמטרים הבולטים המבדילים בין ארגונים מובילים ובין שאר הארגונים הוא יצירת מפגשי נטוורקינג מובנים ומתוכננים עבור המנהיגות בארגון כולל עם גורמים מחוץ לארגון. 68% מהחברות המובילות מקיימות מפגשי נטוורקינג כאלה, לעומת 44% בלבד בקרב שאר החברות.

Exposure

מקור: Top Companies for Leader 2014, Aon Hewitt

באחת מהחברות הגלובליות שאנו עובדים איתן, השתתף אחד המנהלים בפורום שיצר הרגולטור הרלוונטי בארה"ב, על מנת שהאחרון יוכל ללמוד על אתגריהן של החברות הפועלות במרחב. השתתפות בפורום אפשרה למנהל ללמוד על השינויים בסביבה של הארגון וגם להכיר את המתחרים. הוא השתמש בידע הזה במיקוד האסטרטגיה העסקית של היחידה שלו, בשנה שאחרי.

הצורך בנטוורקינג מתחבר גם לחשיבות של למידה משותפת, למידה בדיאלוג ולמידה מרובת שותפים. בעולם שמתשתנה כל הזמן, הידע אינו נמצא אצל אדם אחד, לכן עלינו ללמוד מריבוי מקורות שלכל אחד זוית שונה ונסיון אחר. הידע  העדכני והרלוונטי לסיטואציה מתהווה תוך חקירת המצב הנוכחי  ובדיאלוג המשותף.


מה עוד חשוב לזכור כשבונים תוכנית לפיתוח המנהיגות הבכירה ביותר בארגון שלכם? אספנו שישה עקרונות מרכזיים שראוי לשלב בתוכנית הפיתוח.

להורדת המאמר לחצו כאן

אודות הבלוג

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על תוצאותיהם העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

הירשמו לעדכונים באימייל

פוסטים אחרונים

פוסטים לפי נושאים