תפקידים טכניים בכירים ל"לא מנהלים"

התבגרות של רבים מארגוני הטכנולוגיה בישראל, העלתה לדיון כבר לפני מספר שנים את מסלול הקריירה של אנשים טכניים בכירים, שאינם מעוניינים או מתאימים לתפקידי ניהול.

עליית קרנו של מודל הקריירה המפוצל (Dual Career Ladder), המאפשר לאנשים טכניים להתקדם בדרגות בלא שהם לוקחים על עצמם משימות של ניהול אנשים תחתם, היוותה התייחסות לעניין. אנשים טכניים כאלו קודמו לתפקידים בכירים ומשפיעים בארגון, מה שאפשר לשמר אותם בארגון ולהמשיך ליהנות מתרומתם החיונית תוך שהם חשים שהקריירה שלהם מתקדמת ומתפתחת.
בארגונים רבים אנו מוצאים תפקידים כאלו בשמות שונים: Fellow, Evangelist או Chief Scientist הן רק דוגמאות.


כיצד נראה תפקיד של Fellow, Evangelist או Chief Scientist בארגונים טכנולוגיים? מה התוכן שיצקו ארגונים למסגרת זו? מאמר של Radford, חברת הייעוץ והמידע בנושאי שכר המובילה בעולם, מתייחס לנושא זה בדיוק. AKT מייצגת בישראל ומהווה המשרד הישראלי של AON Hewitt, חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם. Radford היא חטיבה ב- AON Hewitt.

להורדת המאמר לחצו כאן

אודות הבלוג

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על תוצאותיהם העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

הירשמו לעדכונים באימייל

פוסטים אחרונים

פוסטים לפי נושאים