ניהול קריירה – מי צריך את זה בכלל? - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
ניהול קריירה – מי צריך את זה בכלל?

ניהול קריירה – מי צריך את זה בכלל?

11/09/2017

המחסור הגלובלי בטאלנט הולך ומחריף. סקר גלובלי של חברת Manpower, שסקר 38,618 חברות, מצא כי 35% מהארגונים מתקשים באיוש משרות בשל העדר מועמדים מתאימים. זהו הנתון הגבוה ביותר מאז 2007, ממש לפני המשבר הגלובלי. מבט אל מפת התפקידים בהם קיים המחסור החמור ביותר, רק מעמיק את המשמעות של הנתון. כך למשל, במקום השני בטבלת העיסוקים החסרים נמצא את המהנדסים ומיד אחריהם את אנשי המכירות. במקום השישי, ובמגמת עליה ביחס לסקר השנתי הקודם, אנחנו מגלים את הקושי למצוא מנהלים מתאימים.
כשהם נדרשים לענות על השאלה מדוע הם מתקשים למצוא את האנשים הנכונים למשרות הקיימות, אחד משלושה ארגונים מדווח על מחסור במועמדים פנויים, ו- 24% מדווחים על פערים בניסיון הרלוונטי לתפקיד בין הנדרש לזה שהמועמדים באים איתו. ניתוח של הנתונים מצביע על כך, שהסתמכות על מועמדים חיצוניים בתהליכי האיוש בארגון היא אסטרטגיה שעלולה להתברר כלא אפקטיבית.
האם הארגון שלך מתקשה לאייש משרות?
אחד משלושה ארגונים בעולם מתקשה באיוש משרות בשל מחסור במועמדים מתאימים
graph3-1-768x416
הסיבות המרכזיות לקושי לאייש משרות
היעדרם כישורים מקצועיים הוא הסיבה המרכזית לקושי באיוש. אחד מארבעה ארגונים מדווח היעדר ניסיון רלוונטי כסיבה מרכזית לקושי
graph4-2-768x548

ככל שגוברים הלחצים סביב המחסור בטאלנט, פונים ארגונים יותר ויותר למיצוי הפוטנציאל של הטאלנט הקיים בארגון ועושים מאמצים גדולים מבעבר על מנת לשמר את אנשי המפתח.
השקעה של הארגון בתוכניות פיתוח קריירה לעובדים ומנהלים מהווה כלי עבודה אפקטיבי אל מול המחסור בטאלנט:

  • המידה בה הארגון מציע הזדמנויות קריירה נתפסת על ידי עובדים ומנהלים כמרכיב קריטי בהצעת הערך של הארגון עבורם – אחד מהנתונים המרתקים העולים מסקר שערכה Aon Hewitt ב- 2010, הוא הקשר הנתפס בתוך הארגונים הנסקרים בין פיתוח קריירות בתוך הארגון ובין רמת ה-Engagement של העובדים. לא פחות מ-89% מהארגונים הנסקרים טענו שפיתוח קריירות הוא אחד הפרמטרים המובילים בהעלאת רמת ה- Engagement ושימור הטאלנט הקריטי בתוך הארגון. מעבר לכך, כאשר נתבקשו לדרג את האפקטיביות של מרכיבים שונים בהצעת הערך של הארגון 55% טענו שלנושא הזדמנויות הקריירה חשיבות זהה לנושא השכר ו-30% ענו שפיתוח קריירה חשוב יותר משכר. רק 15% טענו שנושא השכר חשוב יותר מנושא פיתוח קריירה. מענה טוב לנושא הזדמנויות הקריירה בארגון יתרום משמעותית למחוברות של העובדים לארגון וזו תביא להפחתת עזיבה בלתי רצויה של טאלנט.
  • פיתוח ספסל של כישרונות פוטנציאליים, מאפשר לארגון לאייש במהירות תפקידים ומשימות שנפתחות אל מול התפתחויות בעסקי הארגון. אל מול החוסר בטאלנט מבחוץ, ספסל עשיר כזה הוא בדיוק מה שדרוש לארגון המבקש להגיב מהר וביעילות להתפתחויות שונות.

במאמר בנושא “ניהול קריירה” אנו מציגים בפניכם מודל מארגן, וסוקרים את העקרונות שיעזרו לארגון שלכם לבנות תוכנית ניהול קריירה אפקטיבית.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש