מדוע מנהלים צריכים מודעות עצמית? - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
מדוע מנהלים צריכים מודעות עצמית?

מדוע מנהלים צריכים מודעות עצמית?

05/11/2017

הסביבה העסקית בת ימינו משתנה תדיר. מקובל לתאר את העולם כיום כסביבת VUCA, סביבה המתאפיינת ב: Volatility- תנודתיות, Uncertainty- חוסר ודאות, Complexity- מורכבות, ו- Ambiguity- עמימות.

הסביבה המשתנה מחייבת מנהלים להתמודד עם לחצים ומתחים תמידיים. יכולתם של מנהלים לתפקד ולהתמודד עם השינויים והמתחים הפכה לגורם משמעותי ביכולתם לנהל עסק.

על פי מחקר של ¹Aon Hewitt, חברות מובילות מתאפיינות במספר גורמים המבדלים אותם מהאחרות, אל מול הסביבה התזזיתית. בין גורמי המפתח נמצאת המודעות העצמית.

לחברות מובילות יש מנהיגים בעלי מודעות עצמית המפגינים הבנה מעמיקה של חזקותיהם וחולשותיהם, ומשתמשים בידע הזה כדי להפוך למנהיגים אפקטיביים עוד יותר¹.

פיתוח מודעות עצמית היא אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצורך התפתחות כמנהל. באמצעות משוב מכלי משוב ומשוב מאחרים, מנהל יכול לפתח מודעות על תחומי החוזק והחולשה שלו, וכן למקד את ההתפתחות שלו לאזורים מתאימים.
המחקר מאשש כי לרמת המודעות העצמית של המנהלים יש קשר משמעותי לתוצאות העסקיות, ומציג פערים משמעותיים בביצועים בחברות שמיישמות כלים אפקטיביים, המאפשרים למנהלים לקבל משוב ומעודדים התבוננות עצמית משמעותית.
מודעות עצמית היא הבנה כנה של הערכים האישיים, הרצונות, דפוסי החשיבה, המוטיבציה, המטרות, השאיפות, התגובות הרגשיות, החוזקות והחולשות וההשפעה שלהן על אחרים².
מודעות עצמית נשענת של שני יסודות:
כנות – לחץ, משברים וקשיים נוספים חושפים את אישיותו הפנימית של האדם ואת העמדות שלו. ברגע “האמת”, ה”אני” האמיתי יצוף. על המנהיג לשאול עצמו: “כמה כן ואמיתי אני כמנהיג”.
משוב – האם אתה יודע אילו התנהגויות אתה מפגין ביום-יום. האם ההרגלים שלך מקרבים או מרחיקים אותך מהגעה לרמות ביצוע גבוהות שיאפשרו לך לחולל שינויים?².
מחקרים מוכיחים שלא די בעצם ההתבוננות, אלא בתהליך ואיכות הרפלקציה.
מחקר השוואתי מקיף מראה כי קבוצות שעבדו עם שאלות רפלקציה ותיעדו את תהליך החשיבה שלהן הגיעו לרמת תובנות עמוקה יותר, לעומת קבוצת עמיתים, בה המנהלים הרבו לספר על עצמם ולא ניצלו את הזמן להעמקה ובחינה עמוקה של עצמם.³
אז מהן שאלות המפתח עליהן יישען תהליך ייעוץ אפקטיבי?

[1] 2014  Aon Hewitt Top Companies for Leaders  Study ®
[2] Influential Leadership: Change Your Behavior, Change Your Organization, Change Health Care by Michael E. Frisina (Health Administration Press, 2014)
[3] Learning from Experience Through Reflection  Marilyn Wood  Daudelin (1996)

במאמר “ייעוץ אישי למנהלים (COACHING) – מודעות עצמית כבסיס לשינוי והתפתחות”, נעסוק במודעות העצמית של מנהלים והאפקטיביות של ייעוץ אישי בתהליכי פיתוח מנהלים.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש