כיצד מודעות עצמית מתחברת עם ייעוץ אישי? - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
כיצד מודעות עצמית מתחברת עם ייעוץ אישי?

כיצד מודעות עצמית מתחברת עם ייעוץ אישי?

05/11/2017

פיתוח מודעות עצמית היא אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצורך התפתחות כמנהל. באמצעות משוב מכלי משוב ומשוב מאחרים, מנהל יכול לפתח מודעות על תחומי החוזק והחולשה שלו, וכן למקד את ההתפתחות שלו לאזורים מתאימים.

מחקרים מוכיחים שלא די בעצם ההתבוננות, אלא בתהליך ואיכות הרפלקציה. מחקר השוואתי מקיף מראה כי קבוצות שעבדו עם שאלות רפלקציה ותיעדו את תהליך החשיבה שלהן הגיעו לרמת תובנות עמוקה יותר לעומת קבוצת עמיתים, בה המנהלים הרבו לספר על עצמם ולא ניצלו את הזמן להעמקה ובחינה עמוקה של עצמם¹.

הפלטפורמה המיטבית לחקר ושאילת השאלות הנכונות הוא תהליך ייעוץ.

ייעוץ אישי הוא תהליך מתפתח ומתמשך המאפשר שיפור ביצועים ויכולות, ומימוש הפוטנציאל של המנהל המתפתח. הייעוץ מתרחש בהתבסס על תהליך התבוננות ראשוני מבוסס הערכה של צרכי הפיתוח, ותכליתו “להעביר אדם מהמקום שבו הוא נמצא למקום שבו הוא רוצה להיות”.

הייעוץ משתמש בשיטות המייצרות שינוי התנהגות ממשי ומתמשך. הייעוץ יכול להתמקד בהתנהגות/יכולת ספציפית (המשפיעה על תוצאה עסקית קצרת טווח), או מטרה התפתחותית אישית רחבה. ההתבוננות וחידוד המודעות לא עוצרים בשלב ההערכה והמשוב, אלא באים לידי ביטוי לאורך תהליך הייעוץ כולו, בו המנהל המתפתח מרחיב את הבנתו לגבי השפעת התנהגותו על אחרים באמצעות שיקוף ומשוב מתמשך.

הייעוץ האישי והניהולי מהווה מתודולוגיה מרכזית בפיתוח מנהלים. תהליך הייעוץ האישי יכול לעמוד בפני עצמו ולהיות מתודולוגיה מרכזית ויחידה בפיתוח המנהל, או להיות חלק מתוכנית פיתוח מנהלים רחבה יותר הכוללת גם מרכיבים קבוצתיים.

ישנם מצבים שונים שבהם לקוחות פונים אלינו לספק שירותי ייעוץ אישי למנהלים:

  1. פיתוח מנהלים אשר מזוהים כ”כשרונות” Talent– במצבים של פיתוח מצטיינים לתפקידים בכירים יותר בארגון, או לאתגרים העומדים בפניהם. במצבים כאלה הייעוץ האישי יכול להתבצע כתהליך הפיתוח המרכזי של האדם (עומד בפני עצמו), או כחלק מתוכנית פיתוח מנהלים כוללת יותר.
  2. ייעוץ אישי לבכירים– תהליך הייעוץ האישי מהווה מתודולוגיה מותאמת מאוד לדרג מנהלים בדרגי ביניים ובדרג בכיר. מנהלים אלו שכבר עברו הכשרות בסיסיות וצברו  התנסות כמנהלים, הם בעלי צרכי פיתוח יחודיים ולעיתים ספציפיים, הדורשים פיתוח ממוקד ואישי.
  3. ייעוץ אישי כחלק מתהליך כניסה לתפקיד– במקרה זה אנו מוזמנים לסייע למנהל להיכנס לתפקידו וללוות אותו בהכרת הארגון, בהגדרת מטרות ובהתמקמות.
  4. ייעוץ אישי לשיפור תפקוד– במקרה שהמנהל לא מבצע את תפקידו בצורה משביעת רצון וישנם פערי ביצוע. הייעוץ האישי נועד לעבוד על תחומים הדורשים שיפור ולהביאו לרמה מיטבית.

 

אז מה הופך ייעוץ אישי לאפקטיבי?

 

[1] Learning from Experience Through Reflection  Marilyn Wood  Daudelin (1996)

במאמר “ייעוץ אישי למנהלים (COACHING) – מודעות עצמית כבסיס לשינוי והתפתחות”, נעסוק במודעות העצמית של מנהלים והאפקטיביות של ייעוץ אישי בתהליכי פיתוח מנהלים.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש