טרנספורמציה מלאה בארגון משאבי האנוש בטבע - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
טרנספורמציה מלאה בארגון משאבי האנוש בטבע

טרנספורמציה מלאה בארגון משאבי האנוש בטבע

17/10/2017

טבע החליטה להשקיע בפתרון מבוסס ענן כדי לנהל ולנתח את הנתונים על עובדיה בלמעלה מ- 60 מדינות, וזאת לאחר תקופה של צמיחה מהירה באמצעות מיזוגים ורכישות ששיאן ב- 2014. הפתרון שבחרה טבע היה SAP SuccessFactors.

כוח העבודה של החברה גדל מ- 7,000 ל- 56,000 בתוך פרק זמן קצר יחסית במונחי תשתית ארגונית. ארגון משאבי האנוש עמד מול יותר מ- 30 מערכות HR שונות שיושמו באופן מקומי ברחבי הארגון, בלא יכולת אמיתית לנהל ארגון גלובלי.

“האסטרטגיה העסקית שלנו הייתה לגדול באמצעות רכישות, והצמיחה הייתה מהירה מאוד” אומרת ענת מרקוס, סמנכ”לית בכירה לתפעול ושירותי משאבי אנוש גלובליים בטבע. “הפוקוס היה יותר על איתור ורכישת החברות המתאימות, ופחות על האינטגרציה של כל החתיכות הללו לכדי ארגון אחד”.

כל זה השתנה לפני 3 שנים, כאשר טבע החליטה לממש את הערך הגלום בנכסים שנרכשו ובטאלנט שמוביל אותן, על ידי אינטגרציה טובה מקצה לקצה לכדי ארגון גלובלי אחד. משימה בסדר גודל כזה דרשה להגדיר מחדש את ארגון משאבי האנוש שלה, על מנת לתמוך בהיקפים החדשים של הפעילות.

“מבחינה עסקית טבע עומדת בפני תקופה מאתגרת. תעשיית התרופות כולה עומדת בפני זמנים לא קלים”.

טרנספורמציה מלאה בארגון משאבי האנוש

טבע חברה ל- AKT על מנת לבצע את הטרנספורמציה הרחבה בארגון משאבי האנוש. הוגדרו מבנה ותהליכי עבודה חדשים לגוף הגלובלי של ניהול משאבי אנוש. תפקידים גלובליים אוישו, ויושמו שורה של תכניות גלובליות בתחומים השונים: תגמול, טאלנט, מנהיגות, ניהול ביצועים, למידה וכיוצא באלו.

אחד האתגרים הגדולים ביותר שעמדו בפני טבע, היה הצורך להטמיע וליישם פלטפורמה אינטגרטיבית לניהול משאבי אנוש ברחבי העולם, בלוח זמנים הדוק של שלוש שנים. “השינוי שאותו היינו זקוקים לבצע היה עצום, והאתגר היה משמעותי.” אומרת מרקוס.


לראיון עם ענת מרקוס ב- ComputerWeekly.com, בו היא מתארת את פרויקט היישום הגדול ביותר של SAP SuccessFactors שנעשה על ידי חברה ישראלית.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש