עוברים ל"דיאלוג שוטף" בניהול מחוברות עובדים | AKT ייעוץ למשאבי אנוש
עוברים ל"דיאלוג שוטף" (Continuous Dialogue) בניהול מחוברות עובדים

עוברים ל"דיאלוג שוטף" (Continuous Dialogue) בניהול מחוברות עובדים

11/09/2017

הדור החדש של מערכות מדידת מחוברות העובדים מאפשר לארגונים הרבה יותר גמישות בתהליכי איסוף המידע שלהם. סקרים קצרים, ובירור עמדות עובדים נעשים כמעט באופן שוטף, בחלק מהמקרים עוד בהיותם מועמדים לעבודה ולפני שהפכו עובדי הארגון. עבור ארגונים שלקחו על עצמם ניהול אקטיבי של מחוברות העובדים ושל חוויית העובד כולה, מהווים כלים אלו מצפן המכוון את הפעילות השוטפת.
 

השוואה בין מערכות מדידת מחוברות עובדים מהדור הקודם למערכות  Continuous Dialogue

4

כולנו מכירים את הדור הקודם של מערכות למדידת מחוברות עובדים. הטובות שבהן עשו שימוש במודל מבוסס מחקרים, ונעשה בהם שימוש פעם בשנה או יותר. זה היה שאלון ארוך יחסית, שהתייחס למגוון רחב של נושאים ודרש מהעובד לסכם שנה של חוויות, ניצחונות, מפלות, תסכולים ורגעי שביעות רצון. העיבוד המתוחכם אכן אפשר להבין את תמונת המצב והגורמים לה, אולם סיפק תמונה לרגע הנוכחי ולא איפשר להגיב בזמן אמת לאירועים או להבין בזמן אמת האם תכניות השיפור שהוגדרו אכן מביאות תוצאות.
מערכות Continuous Dialogue מאפשרות לארגון לאסוף מידע מעובדים בשלבים שונים במחזור החיים שלהם ובתכיפות רבה יותר. הטכנולוגיה מאפשרת להביא אל המכשיר הנייד שלהם, כמה שאלות קצרות או בקשה לדרג חוויה כזו או אחרת בזמן אמת. בכל ארגון תתפוס מערכת כזו צורה שונה, בהתאם למטרות של הארגון ולנושאים אותם הוא רוצה לבחון ולנהל.
להלן כמה דוגמאות שיכולות לתת מושג לגבי האפשרויות הגלומות בכלים מסוג זה:

  1. איסוף מידע ממועמדים לעבודה – ארגונים יכולים לקבל תובנות באשר לחוויית המועמדים שלהם, ומהם השיקולים שהם מפעילים בקבלת ההחלטות שלהם.
  2. לאחר כניסה לעבודה – ארגונים יכולים לקבל תובנות לגבי תהליך ה- On-Boarding שלהם, וכיצד הוא משפיע על מחוברות העובדים.
  3. שיחות ניהול ביצועים – כיצד חווים העובדים את שיחות ניהול הביצועים התקופתיות, וכיצד זה משפיע על המחוברות שלהם.
  4. דיוני שכר – כיצד חווים העובדים את שיחות השכר התקופתיות, וכיצד זה משפיע על המחוברות שלהם.
  5. אירועים בחיי הארגון – לדוגמא השקת מוצר חדש, החלפת מנהל, שינויים מבניים, פרסומים בעיתונות, שינויים בסביבה התחרותית.

חוקי המשחק משתנים! רוצה לקרוא עוד?

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש