ניהול ביצועים והערכת עובדים - יש דרך אחרת… - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
ניהול ביצועים והערכת עובדים – יש דרך אחרת…

ניהול ביצועים והערכת עובדים – יש דרך אחרת…

11/09/2017

משפטים שאנו שומעים כמעט בכל ארגון לגבי תהליכי ניהול ביצועים והערכת עובדים:
“לא ידעתי מה המנהל שלי חושב עלי עד למשוב אמצע השנה. טוב לדעת שהוא בסך הכל מרוצה” עובד
“אני מבזבז המון זמן כל כמה חודשים על מילוי טפסי הערכה, שעות סביב כל אחד מהעובדים שלי, ולא ברור לי איך זה תורם לביצועים של הצוות” מנהל
“המנהלים שלנו לא אוהבים את התהליך הזה. כולם מתלוננים” משאבי אנוש
“זה שאני צריך לתת לעובד שלי ציונים מספריים, מחבל בכל האווירה בשיחה ולא מאפשר לנו לנהל דיאלוג עמוק על החוזקות והחולשות של העובד. זה נהיה ויכוח ולא שיחה אמיתית” מנהל
אלו הם ציטוטים אמתיים מפי אנשים אמתיים. נשמע לכם מוכר? אם נודה על האמת, נושא ניהול הביצועים והערכת העובדים נמצא כיום בתקופה לא קלה – מנהלים מתלוננים שזה גוזל להם זמן יקר ומביא מעט ערך, ומשאבי אנוש לא מפסיקים לקבל תלונות מעובדים על התהליך.
ברור לכולם שהדרך הנכונה לנהל את ביצועי העובדים, לוודא שהם מתמקדים בדברים הנכונים, לחנוך אותם ולתת להם משוב משמעותי ובנקודה הנכונה, אינה מתמצה בפגישת המשוב החצי שנתית. זהו תהליך שוטף הדורש תקשורת מתמשכת. גם המשוב החצי שנתי, כאשר אינו בנוי על תיעוד מובנה של פעילות העובד לאורך התקופה, אינו אפקטיבי במיוחד. האתגר הוא שבעומס הקיים על העובדים והמנהלים, קשה לייצר את המיקוד השוטף בעניין.
מודול ניהול הביצועים של SAP SucceessFactors, מערכת ניהול משאבי האנוש המובילה בעולם, מציע פונקציונליות פורצת דרך, המאפשרת לעובד ולמנהל לתקשר באופן שוטף ומובנה לאורך תקופת ההערכה ולא רק בסופה.
המודול מאפשר הצבת יעדים תקופתיים, דיווח של העובד באמצעות אפליקציה למובייל או ממשק ווב לדווח למנהל שלו על המשימות שלו, ההצלחות שלו והמיקודים שלו, מאפשרת למנהל לספק הדרכה ומשובים שוטפים, לתעד פגישות תקופתיות ולבסוף לבצע הערכת ביצועים מבוססת ושיטתית.


סרטון וידאו קצר מתאר את התהליך.

 

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש