איך מנהיגים מעלים את המחוברות של עובדיהם? | AKT ייעוץ למשאבי אנוש
כיצד יכולים מנהיגים להעלות את מידת המחוברות של הכפופים להם?

כיצד יכולים מנהיגים להעלות את מידת המחוברות של הכפופים להם?

10/09/2017

מחוברות-ארגונית, Engagement, היא פרמטר קריטי לארגון. מחקרים שונים מראים את הקשר החזק בין מידת ה- Engagement והתנהגות עובדים ובין הצלחה עסקית. עובדים בעלי רמת מחוברות גבוהה משיגים תוצאות עסקיות טובות, מחויבים יותר לארגון, ושואפים לעשות מעבר לנדרש מהם הרבה יותר מעמיתיהם שאינם מחוברים.

ובכל זאת, רק 6 מתוך 10 עובדים בעולם מוגדרים כבעלי מחוברות גבוהה. הפתרונות לשיפור ה- Engagement גם הם הופכים למורכבים יותר, בסביבה עסקית שמאופיינת בחוסר יציבות ובשונות גדולה.
אנחנו יודעים גם שמנהיגות חזקה היא הפרמטר המבדיל העקבי ביותר בדרך להשגת ציוני Engagement גבוהים יותר ותוצאות עסקיות טובות יותר. בקבוצת הארגונים הגלובליים שמוגדרת ב- Aon Hewitt כ- Best Employers , חיבורם של עובדים למטרות ופעילות הארגון היא אחריות עסקית של המנהיג (AKT חברה ברשת המשרדים הבינלאומית של  Aon Hewitt, חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם, ומהווה למעשה המשרד הישראלי של Aon Hewitt).
אם כך, כל העובדות הללו מביאות אותנו לשאלה – כיצד יכולים מנהיגים להעלות את מידת המחוברות של הכפופים להם ומי שמסביבם?
מאגר הנתונים הגלובלי של Aon Hewitt מכיל מידע שנאסף משבעה מיליון נשאלים, והוא מאפשר לנו להבין את ההתנהגויות של המנהיגים שמייצרים מחוברות של עובדיהם. על פי המידע הזה, ההתנהגויות הקריטיות שמופגנות על-ידי מנהיגים המביאות לרמות גבוהות של מחוברות עובדים הן:
• גיבוש כיוון, ומטרות משותפות עם צוות העובדים
• הפגנת אופי ויושרה
• השקעת זמן ומאמצים בפיתוח ושימור של טאלנט בקרב העובדים
• יישום של ידע והפעלת שיקול דעת בממשק עם העובדים
• קידום אפשרויות לאינטראקציה עם אחרים
כשאתם קוראים את הרשימה הזו, חלקכם בוודאי חושבים –
אז מה? ברור שמנהיגים צריכים לעשות את כל הדברים האלה. ואתם בהחלט צודקים, אלא שלא כל המנהיגים נוהגים כך. ומה שהופך את המנהיגים המחברים לשונים אינה רק העובדה שהם עושים את הדברים האלה, אלא הדרך שבה הם עושים אותם. המחקר מראה לנו שהמנהיגים המחברים הם “מנהיגים קרובים” – הם נגישים לאנשים שלהם, מפגינים כלפיהם דאגה אמיתית ומייצרים עבורם אפשרויות. כלומר, הם מעורבים. מחקר של MIT מהעת האחרונה, שבדק את האינטראקציות הפיזיות של מנהיגים במקום העבודה, מצא שמנהיגים טבעיים הם “מקשרים כריזמטיים” ש”מסתובבים במרחב באופן יזום, מעניקים מהזמן שלהם באופן דמוקרטי לאחרים, מעורבים בשיחות קצרות אך אנרגטיות ומקשיבים באותה מידה שהם מדברים”.
ב – Aon Hewitt  החליטו להעמיק ולבדוק את הסוגים השונים של מנהיגים מחברים (engaging leaders) . בעיקר, רצה צוות המחקר להבין איך הפכו המנהיגים האלה למנהיגים שהינם. הצוות ידע שאם יצליח להבין את המנהל המחבר באופן הוליסטי, יוכל לסייע לחברות להעריך, לבחור, לפתח ולהשתמש במנהיגים המחוברים בארגונים שלהם. כדי להשיג את אותה הבנה עמוקה, שילב הצוות בין תובנות ממאגר הנתונים הגלובלי המעמיק של Aon Hewitt עם מחקר איכותני חוצה ארגונים, בו ביצעו חברי הצוות ראיונות עומק עם מנהלים העומדים בראש צוותים מחוברים במיוחד. הצוות ערך גם קבוצות מיקוד בהן ביקש להבין מהעובדים כיצד מנהלים תורמים, או לא, לרמת המחוברות שלהם.


תוצאות המחקר מופיעות במאמר שכתבנו ואנו ממליצים לכם להוריד ולקרוא.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש