כיצד אפשר להעריך התאמתו של אדם לתפקיד? - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
כיצד אפשר להעריך התאמתו של אדם לתפקיד?

כיצד אפשר להעריך התאמתו של אדם לתפקיד?

19/12/2017

המהפכה הדיגיטלית מעצבת מחדש כמעט כל תחום בחיים של כל אחד מאתנו. המהפכה הדיגיטלית משנה גם לגמרי את עולם העבודה והעסקים. תעשיות שלמות נעלמות או משתנות מקצה לקצה עם הופעתן של טכנולוגיות חדשות, ומאלצות הנהלות לחשוב מחדש על האסטרטגיה והתהליכים שלהם.
ככל שאלו עומדות למימוש נדרשות הנהלות לשנות את החשיבה לגבי טאלנט ומשאבי אנוש וארגונים נדרשים לתכנן מחדש את כלל חווית העבודה בארגון. באותה עת, כח העבודה הופך צעיר יותר, מבוגר יותר ומגוון יותר מאי פעם, והדינמיקה בשוק העבודה משנה את מערכות היחסים בין מעסיקים לעובדים.
אחד האתגרים הגדולים ביותר של הנהלת הארגון, הוא לוודא שיש בארגון את האנשים הנכונים הנדרשים להוביל את מהלכי השינוי הרדיקליים האלה בעסקי הארגון, ולהתמודד עם האתגרים שעומדים בפני הארגון.
על מנת לאייש את המשרות בארגון באנשים המתאימים, ארגונים מבקשים כלים אשר יאפשרו לנבא את הצלחת האדם בתפקיד. ההיגיון הבריא אומר שעל מנת לעשות זאת, דבר ראשון עלינו להבין מהו התפקיד ומה יביא להצלחה בתפקיד. כך, אם נוכל להעריך האם המועמד ניחן בנטיות, כשירויות ויכולות אלו, נוכל להניח שבהינתן תנאים נוספים יוכל להצליח בתפקיד.
הסיפור הופך מורכב יותר כאשר ארגונים מבינים את עוצמת העמימות ואי הוודאות מולה הם נמצאים בעידן הנוכחי, בו קיימת אי וודאות גבוהה לגבי האופן בו ייראו עסקי הארגון בעתיד, ואת הקצב בו מתרחשים שינויים באופן בו פועל הארגון.
הנהלת הארגון עומדת בפני שאלות כגון: אלו תפקידים יישארו בארגון ואלו יוחלפו או ישתנו בשל כניסת טכנולוגיה חדשה לזירה? אלו סוגי אנשים ואלו כשירויות נדרשות על מנת להתמודד עם יישום הטכנולוגיה החדשה שאנחנו עדיין לא מכירים, ולהתמודד עם התנאים המשתנים בשוק שאותם אנחנו עדיין לא רואים?
כיצד אפשר להעריך התאמתו של אדם לתפקיד, אם לא ברור מה דורש התפקיד, אפילו לא בטווח הקצר? איך אנו יכולים לנבא היום התאמה לתפקיד עתידי שמשתנה לפרקים? אלו יכולות ינבאו היום את הפוטנציאל העתידי למציאות שאיננו יודעים מה יאפיין אותה?.
למעשה, אנו אמורים לנבא באמצעות תהליכי הערכה קריטריון שאיננו יודעים בוודאות מה הוא יהיה. הפרדיגמה של תהליך האבחון השתנתה. עלינו לפצח את האתגר בניבוי פוטנציאל ארוך טווח כשאין אנו יודעים להגדיר מה למעשה יקרה בעתיד.

המאמר “Executive Assessment in The Digital Age” עוסק באתגרים המרכזיים בתהליכי הערכה והאבחון בעידן הדיגיטלי. במאמר אנו דנים בכלים והתהליכים להתמודדות מול אתגרים אלו.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש