כשקוראים לגוף משאבי אנוש קבוצת ניהול חווית עובד | AKT ייעוץ למשאבי אנוש
כשקוראים לגוף משאבי האנוש "קבוצת ניהול חווית העובד"

כשקוראים לגוף משאבי האנוש "קבוצת ניהול חווית העובד"

11/09/2017

זה נשמע כמו טריק זול, מכבסת מילים, עוד טרנד שאין מאחוריו הרבה – יותר ויותר ארגונים מחליפים את שמו של גוף משאבי האנוש ב”ניהול חוויית העובד”.

האם יש מאחורי המגמה הזו תוכן אמיתי?

חברות כמו Airbnb משקיעות הון בחוויית הלקוחות שלהם, שם הן מאמינות שנקבע גורל העסק – להפסיד או לנצח את התחרות. ל-Airbnb יותר ממיליון נכסים להשכרה קצרת טווח, ב-34,000 ערים, ב-191 מדינות. ב-2015 שאלו את עצמם בארגון שאלה פשוטה: האם יש לנו קבוצה לניהול חווית לקוח, ואם כך, מדוע לא ליצור גם קבוצה לניהול חווית עובד. מיד לאחר מכן החליטו ב-Airbnb ליצור קבוצה חדשה בארגון Employee Experience Group תחת ניהולו של Mark Levy ,Global Head of Employee Experiences Group.

לב השינוי היה לרכז את מלוא ההיבטים הקשורים לחוויית העבודה בארגון תחת ניהול אחד מרכזי. בתוך זה נכנסים היבטים פיזיים כולל ניהול הקפיטריה וסביבת העבודה כולה, אלמנטים רגשיים, הסביבה התרבותית, אלמנטים אינטלקטואליים והסביבה הווירטואלית לעבודת הצוותים השונים בחברה. כל אלו מסונכרנים תחת ניהול אחד ליצירת מחוברות ארגונית והשראה לעובדים בארגון.

The-workplace-as-an-experience ניהול חווית עובד

הפונקציות המסורתיות של גיוס, ניהול ופיתוח טאלנט, שירותי משאבי אנוש, שכר, גמול והטבות – כולן נכנסות במסגרת המעגלים לעיל, אולם כולן מגויסות לפונקציית המטרה – חווית העסקה אופטימלית, יוצאת דופן ומעוררת השראה בארגון. מהאוכל הטעים והבריא המוגש בקפיטריה, דרך עיצוב חדרי הישיבות ועד לסביבות הדיגיטליות לתמיכה בעבודת הצוותים השונים וחווית המשתמש במערכות השונות.


לראיון המלא עם Mark Levy, Global Head of Employee Experiences Group, Airbnb

לחצו כאן

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש