למי אנחנו משווים את עצמנו במדיניות התגמול שלנו | AKT ייעוץ למשאבי אנוש
למי אנחנו צריכים להשוות את עצמנו כשאנו דנים במדיניות התגמול שלנו?

למי אנחנו צריכים להשוות את עצמנו כשאנו דנים במדיניות התגמול שלנו?

11/09/2017

עבור מנהלי תגמול בארגונים המובילים זו פרקטיקה כמעט שגרתית. כשהם מנתחים ומציגים את מדיניות התגמול של הארגון להנהלה ולדירקטוריון, בין השאר יציגו השוואה מנומקת לקבוצת התייחסות של ארגונים דומים. במקרה של תגמול בכירים בחברות ציבוריות זו אפילו דרישה של הרגולטור במרבית המקרים.
איך קובעים את קבוצת ההתייחסות? גם זו, כפי הנראה, אינה שאלה מאוד מורכבת – ארגונים באותה תעשייה, בגודל דומה, בשווי שוק דומה, הפועלים בשווקים דומים וכיוצא באלו קריטריונים.
אז איפה פה השאלה? היום יותר מתמיד ארגונים מתמודדים עם מציאות עסקית מורכבת, בהיבטים טכנולוגיים, כלכליים, תרבותיים ועסקיים. הסביבה העסקית היא תחרותית וגלובאלית ומתאפיינת בחוסר יציבות, חוסר וודאות, עמימות ומורכבות(VUCA). מציאות זו מייצרת מצב בו ארגונים משתנים בקצב שלא דומה לזה שהיה אפילו רק לפני עשור או שניים. ארגונים נרכשים, שווי השוק שלהם נחתך באופן דרמטי, הם משנים כיוונים עסקיים, הם נכנסים לשווקים חדשים או יוצאים מהם, וכל זה באותה שנה. במצב כזה, יתכן שארגונים לא מעטים שנכללו בקבוצת ההתייחסות של מנהל התגמול כאשר ניתח את מדיניות התגמול בשנה שעברה, כבר אינם רלוונטיים השנה.
גם פתרון של עדכון שנתי של הארגונים הנכללים בקבוצת ההתייחסות אינו פתרון טוב. פרקטיקה כזו עלולה לייצר מגמה בלתי רצויה של צורך בשינויים תכופים במדיניות התגמול בארגון בשל ההשוואה בכל פעם לרשימה חדשה של ארגונים.

[ 1 ] Aon Hewitt, Top Companies for leaders, 2015.


אז איך מתמודדים עם הסוגיה? מאמר של Radford, חברת הייעוץ והמידע בנושאי שכר המובילה בעולם, מתייחס לנושא זה בדיוק. AKT מייצגת בישראל ומהווה המשרד הישראלי של AON Hewitt, חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם. Radford היא חטיבה ב- AON Hewitt.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש