משאבי אנוש בשנת 2025 – כשירויות חדשות - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
משאבי אנוש בשנת 2025 – כשירויות חדשות

משאבי אנוש בשנת 2025 – כשירויות חדשות

11/09/2017

לאור השינויים בסביבה הארגונית ובשוק העבודה משאבי אנוש נדרשים לבצע שינויים רדיקליים במיקוד ובאזורי הפעילות שלהם. משאבי אנוש יידרשו לבחון מחדש את הגדרת התפקיד שלהם, את סוג האנשים שמגויסים לגוף משאבי האנוש ואת המבנה הארגוני של הגוף עצמו, על מנת להישאר רלוונטיים כשותפים עסקיים להנהלת הארגון.
אנו רואים 4 סוגים של בעלי תפקיד מרכזיים שיתכן ולא נוכחים כרגע בגוף משאבי האנוש, שכפי הנראה יידרשו יותר ויותר ככל שהשינויים בסביבה הארגונית ובשוק העבודה תופסים תאוצה:

  1. “טייסי משנה” למנהלי הארגון – יועצים אסטרטגיים הצמודים למנהלי הארגון וגוזרים משמעויות “אנשים” מתוך סוגיות אסטרטגיות, פיננסיות ותפעוליות העולות אצל הנהלת הארגון. אלו אנשים שיודעים לאפיין פתרונות משאבי אנוש מורכבים ואינטרדיסציפלינריים, לבעיות עסקיות.
  2. מנהלי תרבות ארגונית – אלו אנשים שבאופן מעשי מסוגלים לאפיין ולהניע תכניות אינטרדיסציפלינריות אשר משפיעות על התרבות הארגונית. הם עונים על שאלות כגון: איך ניצור תרבות של חדשנות בארגון? או איך ניצור תרבות של מיקוד בשביעות רצון הלקוחות שלנו?
  3. מהנדסי דאטה – אנשים המסוגלים לעבד ולנתח נתונים בהיקפים גדולים אשר משפיעים על ניהול ה”אנשים” בארגון. אלו הם חוקרים, אלגוריתמאים וסטטיסטיקאים המסוגלים לגשת להררי הנתונים הנצברים במערכות הארגון השונות (הן מערכות לניהול משאבי אנוש והן אחרות), על מנת לנבא מגמות, לבצע סימולציות ולסייע בקבלת החלטות סביב משאבי אנוש בארגון.
  4. מנהלים חוצי דיסציפלינות – המורכבות הגוברת וההולכת בעולם ניהול משאבי האנוש יוצרת מצב בו על מנת לייצר השפעה ותוצאות, נדרשת פעולה מתואמת של מספר גופים פנימיים בתוך פונקציית משאבי האנוש. לדוגמא: רק שילוב של האחראים על הגיוס, השכר, פיתוח המנהלים, תרבות ארגונית ועוד רבים אחרים, יאפשרו לארגון לנהל באופן מוקפד את הצעת הערך שלו לעובדים. מישהו צריך להוביל את העבודה המתואמת הזו ולקחת אחריות על תוצאותיה.

עוד על השינויים שיידרשו משאבי אנוש לבצע על מנת להתאים עצמם לעידן החדש? מאמר חדש של Aon Hewitt חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בעולם, מתייחס לנושא זה בדיוק. AKT מייצגת בישראל ומהווה המשרד הישראלי של Aon Hewitt.

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש