טכנולוגיות מובייל ומשאבי אנוש - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
טכנולוגיות מובייל ומשאבי אנוש

טכנולוגיות מובייל ומשאבי אנוש

11/09/2017

ב- 2013 עברו הכנסות פייסבוק מפרסום במובייל את הכנסותיה מפרסום בכל הערוצים האחרים. ברבעון האחרון ב- 2014 היוו הכנסות פייסבוק מפרסום במובייל כ- 70% מסך הכנסות החברה מפרסום. הדור הנוכחי נייד וגלובלי מאי פעם, מה שמתאפשר באמצעות טכנולוגיות חדשות אשר עברו בשנים האחרונות למרכז הקונצנזוס.
סקר שנעשה בשנת 2016 על ידי חברת Wrike’s מצא ש- 44% מתוך 850 עובדים שנסקרו דיווח שהם בודקים הודעות, מיילים והתרעות בטלפונים הניידים שלהם מעל 20 פעם ביום. 90% דיווחו שהמכשירים הניידים שברשותם קריטיים ליכולת שלהם לבצע את עבודתם במהלך יום העבודה.
יש יותר מ- 7 מיליארד מכשירים ניידים בעולם היום, המייצרים כ- 40% מתעבורת האינטרנט, אולם פחות מ- 20% מהארגונים בעולם, מיישמים פלטפורמות ואפליקציות המאפשרות לעובדים שלהם לקבל את שירותי משאבי האנוש ולבצע פעולות רלוונטיות באמצעות מכשירים ניידים. נתון מעניין נוסף הוא שמעל 50% ממחפשי העבודה היום בעולם, עושים שימוש כמעט בלעדי ברשתות חברתיות על מנת לחפש הזדמנויות קריירה ומשרות. אולם, רק 25% מהמעסיקים פעילים באופן רציף, שוטף ומעמיק ברשתות החברתיות לניהול מותג המעסיק שלהם ותקשורת עם מועמדים, בעוד מרבית המעסיקים עדיין משתמשים בערוצים מסורתיים.
הנה 4 דברים שצריכים להביא אתכם לחשוב על שילוב טכנולוגיות מובייל במערך משאבי האנוש שלכם:
1. אותן משימות של 15 שניות שמנהלים אף פעם לא מגיעים אליהן
מעורבות בתהליכי גיוס, אישור ימי חופשה, אישורי יציאה לקורסים ופעילויות הדרכה, מענה לסקר עמדות – כל אותן משימות של 15 שניות שהמנהלים שלכם אף פעם לא מגיעים אליהן. מה הפלא, כשכולם כל כך עמוסים ורצים מפגישה לפגישה, למי יש את הפניות לשבת מול המחשב, לפתוח את מערכת משאבי האנוש, לענות, לאשר ולבצע משימות. אלו הם בדיוק הדברים שאף אחד לא מגיע אליהם.
כאשר מערכת משאבי האנוש נמצאת בנייד של כל מנהל, מה יותר פשוט מלנצל את הזמן בין פגישות, בדרך לפגישות, ועד שהפגישות מתחילות על מנת לקדם ולטפל בתהליכים הללו.
2. המועמדים שלכם נמצאים במובייל
כבר ב- 2014 סקר של חברת Kelton Global שבוצע בקרב 1,000 מחפשי עבודה העלה ש- 70% מהם יעדיפו להגיש מועמדות למשרה באמצעות הנייד שלהם, וש- 20% לא יגישו מועמדות אם לא יוכלו לעשות זאת באמצעות המכשיר הנייד שלהם.
70% ממחפשי עבודה עושים שימוש ברשתות החברתיות על מנת לאתר הזדמנויות קריירה ובהתאם ללמוד על החברה ועל המשרה לגביה הם מתעניינים.
רק כרבע מהמעסיקים מדווחים שהתאימו את תהליכי הגיוס שלהם לדור הדיגיטלי, ומאפשרים היום למועמדים להתחבר אליהם, ללמוד על החברה ולהגיש מועמדות – הכל באמצעות המכשיר הנייד.
בכל שנה שעוברת, מערך הציפיות של המועמדים לעבודה הולך ומתרחק ממה שמציעים מעסיקים היום. למי שקונה, מתקשר עם חברים, משלם, שומע מוסיקה, צופה בסדרות אהובות – הכל מעכשיו לעכשיו והכל בנייד – נראים תהליכי הגיוס של מרבית המעסיקים מיושנים ולא אטרקטיביים.
3. העובדים שלכם מחפשים להיות מחוברים
הדור הנוכחי אמנם משתמש באפליקציות מסרים מידיים על מנת לתקשר עם החבר שיושב בחדר הסמוך אבל יותר מהכל רוצה להרגיש מחובר. זה דור שמצפה למשוב מידי, לתשומת לב ולהנחיה רציפה מהמנהלים שלו.
מערכות משאבי אנוש מתקדמות מאפשרות לעובדים לקבל את כל זה באופן זמין, פשוט, ידידותי ומעל הכל באמצעות המכשיר הנייד שלהם. מנהלים מקבלים דיווח במן אמת על התקדמות העובדים אל מול היעדים שלהם, ויכולים להחזיר משוב או לתת עצה חשובה. הצלחות מדווחות בצורה מיידית ומאפשרות למנהל לציין לשבח את העובדים הרלוונטיים. מערכות ניהול הלמידה מאפשרות גישה לחומרי למידה מכל מקום ובכל זמן ומאפשרות לעובדים לעשות הכל מהנייד שלהם.
4. כשהיעדים שלי הולכים איתי לכל מקום
יעדים שנתיים – ברב המקרים אלו נקבעים בתחילת שנה עם המנהל שלי, ולאחר מכן שמים אותם בצד ולא חושבים עליהם עד הפגישה החצי שנתית הבאה בה דנים בהם שוב. כולנו מכירים את הקושי להביא את כולם להחזיק את היעדים שלהם, לפעול לאורם ולדווח על ההתקדמות באופן שוטף על מנת לוודא שאנחנו אכן בדרך הנכונה.
אבל מה אם היעדים שלי ושל הצוות שלי היו נמצאים איתי בכיס לאורך כל היום. מה אם לאחר סיום אבן דרך או פגישה חשובה אני יכול להעביר את דיווח ההתקדמות שלי באמצעות הנייד וליידע את המנהל שלי. איך אז אתם חושבים שייראו הדברים?


מעניין אותך ללמוד עוד על Mobile HR? לסרטון קצר של SAP SuccessFactors

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש