מה משאבי אנוש צריכים ללמוד מהדוחות של פייסבוק | AKT ייעוץ למשאבי אנוש
מה משאבי אנוש צריכים ללמוד מהדוחות האחרונים של פייסבוק

מה משאבי אנוש צריכים ללמוד מהדוחות האחרונים של פייסבוק

11/09/2017

פייסבוק רשמה ברבעון הרביעי של 2016 רווח נקי של 3.56 מיליארד דולר.
בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות רבעוניות של 8.81 מיליארד דולר, זינוק של 51% לעומת הכנסות של 5.84 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מניית פייסבוק קופצת ב- 3% לשיא במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.
כל זה טוב ויפה, במיוחד למחזיקי מניות של פייסבוק, אבל מה הקשר למשאבי אנוש?
קריאה מעמיקה יותר בדוחות מעלה נתונים מעניינים מאוד עבור אנשי משאבי אנוש:
לדוגמא, שהכנסות החברה מפרסום במובייל היוו ברבעון 84% מסך הכנסות החברה מפרסום, שיפור לעומת 80% ברבעון הרביעי של 2015.
או שמספר המשתמשים הפעילים בפייסבוק, כלומר אלו שנכנסים לחשבונם לפחות פעם בחודש, גדל ברבעון הרביעי ב- 17% לעומת הרבעון המקביל, ל- 1.86 מיליארד, מהם 1.74 מיליארד במובייל, ויותר חשוב שמספר המשתמשים היומי גדל ברבעון ל-1.23 מיליארד, כמעט כולם משתמשי מובייל (1.15 מיליארד).
הנה עוד כמה נתונים מעניינים:

  • יש יותר מ- 7 מיליארד מכשירים ניידים בעולם היום, המייצרים כ- 40% מתעבורת האינטרנט, אולם בעוד 68% מהחברות כבר שילבו מובייל באסטרטגיות השיווק שלהם (מקור).פחות מ- 20% מהארגונים בעולם, מיישמים פלטפורמות ואפליקציות המאפשרות לעובדים שלהם לקבל את שירותי משאבי האנוש ולבצע פעולות רלוונטיות באמצעות מכשירים ניידים.
  • כבר ב- 2014 סקר של חברת Kelton Global שבוצע בקרב 1,000 מחפשי עבודה העלה ש- 70% מהם יעדיפו להגיש מועמדות למשרה באמצעות הנייד שלהם, וש- 20% לא יגישו מועמדות אם לא יוכלו לעשות זאת באמצעות המכשיר הנייד שלהם.
  • גוגל אומרים ש- 61% מהמשתמשים לא יחזרו לאתר אליו ניגשו במובייל אם חוו בעיות שימוש כיון שלא הותאם היטב למובייל (מקור)
  • 57% ממחזיקי מכשירים ניידים אמרו שלא ימליצו על אתר שלא מציע חווית שימוש איכותית במובייל (מקור)

בכל שנה שעוברת, מערך הציפיות של המועמדים לעבודה הולך ומתרחק ממה שמציעים מעסיקים היום. למי שקונה, מתקשר עם חברים, משלם, שומע מוזיקה, צופה בסדרות אהובות – הכל מעכשיו לעכשיו והכל בנייד – נראים תהליכי הגיוס ומערכות משאבי האנוש של מרבית המעסיקים מיושנים ולא אטרקטיביים.
אם אתם לא שם אתם מאבדים את המועמדים שלכם.


אם כל אלו לא הבהירו לכם את הבהילות בה משאבי אנוש צריכים לשלב שירותי מובייל במערכות המשאבי אנוש והגיוס של הארגון, אז אולי הסרטון הבא יבהיר:

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש