המועמדים שלכם בודקים עליכם ברשתות החברתיות - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
המועמדים שלכם בודקים עליכם ברשתות החברתיות

המועמדים שלכם בודקים עליכם ברשתות החברתיות

11/09/2017

היום, יותר מתמיד, מועמדים בוחנים לאילו מעסיקים בדיוק הם מגישים מועמדות ולאילו לא. המידע קיים וזמין היום בסביבה הדיגיטלית, ומאפשר להם להעריך את חווית ההעסקה באותו ארגון ולהחליט האם היא תואמת את ציפיותיהם.
מעסיקים צריכים להבין שמותג המעסיק שלהם, יצא מהשליטה המלאה שלהם ולא מנוהל יותר על ידם, אלא על ידי העובדים הקיימים בארגון ועל ידי המועמדים שנחשפים לתהליך הגיוס שלהם. לא משנה יותר מה המסרים של קמפיין הגיוס שאתם משיקים, מה כתוב בשלטי החוצות ובמודעות באתרי הדרושים, אתרים כגון: Glassdoor או Vault אוספים חוות דעת של עובדים ועובדים לשעבר על המעסיק. אתרים אלו מכילים היום מיליוני חוות דעת על מאות אלפי מעסיקים, אשר דרכן יכול כל מועמד לבחון את חווית ההעסקה בארגון.
מאמר שנערך לפני כמה שנים על ידי Corporate Leadership Counsel בדק איזה אחוז מקרב המועמדים מקנה חשיבות ואמינות לכל אחת מהמדיות והערוצים בהם הוא נחשף למסרים של ועל הארגון המעסיק1. לדוגמא בעוד רק 22% מהמועמדים מקנים חשיבות לנאמר בפנייה ישירה אליהם בלינקדאין על ידי מגייס של הארגון, 81% מקשיבים לחוות דעת של עובדים קיימים או עובדים לשעבר.
Picture3-768x718

מן המחקר עולה בבירור כי הערוצים המסורתיים כגון מודעות דרושים, קמפיין חוצות או קמפיינים אחרים לגיוס, מקבלים ציונים נמוכים מאוד באמינות שלהם בעיני המועמדים.
עבור משאבי אנוש כל זה אומר דבר פשוט אחד- על מנת לנהל את מותג המעסיק שלהם, ארגונים חייבים למצוא דרכים טובות יותר להבטיח את שביעות הרצון והמחוברות של העובדים הנוכחיים שלהם בארגון.
בעידן הדיגיטלי, בו יש לנו מעט מאוד שליטה על ערוצי התקשורת והמידע, מותג המעסיק של הארגון קשור ישירות לרמת המחוברות הארגונית של העובדים הנוכחיים והמידה בה עובדים העוזבים את הארגון חשים שהייתה להם חווית העסקה לשביעות רצונם. ארגונים צריכים להסתכל היום על נושא חווית ההעסקה ומחוברות העובדים לארגון ועל נושא מותג המעסיק שלהם כנושא מחובר אחד.
 

[1] “Attracting and Retaining Critical Talent Segments”, Corporate Leadership Council


רוצים לקרוא עוד על מה צופן העתיד בתחום הגיוס?

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש