מדוע מחלקת משאבי אנוש צריכה אלגוריתמאים? - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
מדוע מחלקת משאבי אנוש צריכה אלגוריתמאים?

מדוע מחלקת משאבי אנוש צריכה אלגוריתמאים?

11/09/2017

ארגונים מובילים משלבים ראיונות באמצעות אפליקציות שיחות ועידה, מבחנים מתוקשבים, אנליזות Big Data, מידע הנאסף ברשתות חברתיות ואלגוריתמים מתוחכמים על מנת לסנן מועמדים.
בדיוק כפי שמחלקות השיווק אוספות ומעבדות כמות גדולה של מידע על מנת להבין מי הלקוח שמולם וכיצד עליהם לפנות אליו, כך גם גופי משאבי אנוש יעשו שימוש הולך וגובר בטכנולוגיות Big Data ואלגוריתמים מתוחכמים, על מנת לאתר ולסנן את המתאימים ביותר. כלי הערכה מתוחכמים, מאפשרים היום לזהות מי באמת מתאים לתפקיד ומי לא. מידע הנמצא ברשתות החברתיות ונגיש למערכות גיוס חדשניות, מאפשר לזהות דפוסי התנהגות ומידע המנבא מתי המועמד מוכן לבחון הזדמנויות קריירה חדשות ומתי הוא עומד לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלו.
אולם כלים טכנולוגיים חדשניים אלו תלויים ביכולת של אנשי משאבי אנוש אכן להפיק את המיטב מהנתונים ומהאפשרויות שהם מציעים. יש כאן עדיין פער גדול ביכולות שצריך לסגור. אנשי משאבי אנוש יידרשו לרכוש יכולות חדשות ולהכניס למעגל אלגוריתמאים, מהנדסי דאטה ואנשי טכנולוגיה. אנשי הגיוס עצמם יידרשו להבין לעומק את הנתונים ואת מה שעומד מאחוריהם. זהו מהפך שעדיין לא התרחש. אך מעל הכל, משאבי אנוש, המורגלים בקבלת החלטות המבוססת על התרשמות אישית, יידרשו כעת לעבור לקבלת החלטות אנליטית מבוססת נתונים – זהו המהפך הגדול מכולם.


רוצים לקרוא עוד על מה צופן העתיד בתחום הגיוס?

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש