כלי הערכה ואבחון כבעלי ערך לארגון ולמועמד - AKT ייעוץ למשאבי אנוש
כלי הערכה ואבחון כבעלי ערך לארגון ולמועמד

כלי הערכה ואבחון כבעלי ערך לארגון ולמועמד

27/01/2019

השינויים התכופים של תעשיות שלמות מייצרים מצב של חוסר התאמה בין הכישורים והניסיון בקרב מועמדים בשוק התעסוקה, לבין צרכי הארגונים המגייסים. תופעה זו לא תיעלם והמלחמה על העובדים והמנהלים שאכן מחזיקים בכישורים ומיומנויות נדרשים תמשיך להיות עזה. 

ככל שמגמה זו מתמשכת, העובדים והמנהלים האטרקטיבים, דורשים מהארגון תשומת לב מיוחדת לפיתוח וניהול הקריירה שלהם.

ארגון משאבי האנוש אינו מורגל בהתייחסות אינדיבידואלית לפרטים בארגון – בדרך כלל הוא מאופיין בתהליכים, מדיניות ומסגרות משותפות לכלל העובדים בתפקיד או דרגה מסוימים. היכולת לבצע התאמות אישיות ופרסונליזציה של הצעת הערך כמעסיקים, דומה למהפך שעברו ארגונים בחשיבה על חווית הלקוח שלהם.

תהליכי אבחון והערכה בכניסה לארגון, לרבות בתהליכי פיתוח וקידום, מהווים נדבך מרכזי בחווית העובד. בכדי לנצח במלחמה על הטאלנט הארגון נדרש ליישם 3 מאפייני יסוד בתהליכי אבחון והערכה: עליהם להיות מהירים, חדשניים ובעלי ערך לארגון ולמועמד.

בפוסט שלפניכם נדבר על בעלי ערך לארגון ולמועמד

בתהליך האבחון והערכה המועמד צריך להרגיש שהוא מפיק ערך בתהליך ושהוא עובר חוויה טובה. הכלים החדשניים יכולים לתת מענה לצורך זה.

מחקרים מראים שפיתוח הקריירה מהווה את אחד הנושאים החשובים לבני הדור הזה. במחקר שביצעה חברת Mercer² נמצא מתאם גבוה בין תפיסות העובדים לגבי ההשקעה של הארגון בהתפתחות הקריירה שלהם לבין המוטיבציה, שביעות הרצון ורמת המחויבות שלהם לארגון. המחקר גם מראה כי זהו מקום הקריטי עבור ארגונים למקד את ההשקעה בעובדים.

אחד הכלים הקיימים היום הינו כלי המכונה “נווט קריירה”. הכלי הזה פותח על ידי השילוב שבין טכנולוגיה מתקדמת, אנליזות מעמיקות ומידע מרשתות חברתיות. הכלי מאפשר למועמד לאסוף מידע על עצמו בהיבטים תעסוקתיים כגון צרכים אישיים ותחומי עניין, וזאת תוך כדי למידה וחיבור לארגון. באמצעות כלי זה, המועמד מרגיש שהוא חווה חוויה דינמית וחדשנית מחד וגם למד והפיק תובנות אישיות משמעותיות מאידך.

[1] Preparing for the Future of Work: Evaluating The Effectiveness of Your Employee Value Proposition, Mercer, 2018

 

רוצים לקרוא על מאפייני היסוד הנוספים?
 

המאמר “הערכה ואבחון בעידן הדיגיטלי” שנכתב על ידי בתיה גלס, מובילה ב- AKT את תחום הערכת בכירים וייעוץ קריירה, מספק היכרות עם אבני היסוד בתהליכים אלו, לצד חשיפה לטכנולוגיות המשמשות בהם.

 

על AKT VIEW

AKT הינה חברת הייעוץ למשאבי אנוש הגדולה בישראל. החברה מונה כ-100 יועצים ואנשי מקצוע ופועלים בה הצוותים המובילים בתחומם. אנו משרתים למעלה מ-100 לקוחות, מהארגונים הגדולים במשק, הרואים באנשיהם את המשאב המשפיע ביותר על התוצאות העסקיות. בבלוג זה נשתף בניסיון ובידע שצברנו במאות הפרויקטים שניהלנו לאורך השנים.

פוסטים אחרונים

All Posts

הרשמו לעדכונים

קטגוריות

תפריט

AKT ייעוץ למשאבי אנוש