תגמול

ארגונים רבים מתלבטים בשאלה כיצד ליצור מאזן אופטימלי בין הרצון למשוך, לשמר ולהניע את העובדים הטובים ביותר בשוק, ובין הצורך בניהול עלויות השכר בארגון, המהוות בממוצע כ- 60% מעלויות התפעול בארגון.

ארגונים יעילים ומצליחים, מוצאים את הדרכים למצות את ההשקעה שלהם בתגמול באופן מקסימלי, תוך שמירה על ה- Key Talent הארגוני. לעתים קרובות, דרכים אלה כוללות בניית תכניות תגמול, היוצרות קשר ישיר בין יעדי הארגון והאסטרטגיה שלו, ובין מיקוד העובד והישגיו.

על בסיס המתודולוגיות, הצוות המנוסה, והגישה לנתוני שכר גלובליים, אנו מציעים מגוון שירותים המאפשרים לך לעצב, לתכנן, ולהוציא לפועל מערך תגמול כולל, באופן שיתמוך באסטרטגיה העסקית, ישתלב בתרבות הארגונית, ויגרום לעובדים להשפיע על הצלחת הארגון.

מעבר למקצוענות והידע בתחום התגמול, המבוססת על המומחים בתחום המועסקים בחברה, אנו מדגישים בעבודתנו גם ראיה רחבה ואינטגרטיבית המשלבת היבטים הקשורים לתהליכי Talent Management, וכן היבטים הקשורים ליישום הטכנולוגי של תהליכי השכר וניהול ההטבות שהוגדרו.

בין השאר אנו מספקים את השירותים הבאים:

 

תכנון מערכי תגמול לבכירים  (Executive Compensation Program Design)

תגמול בכירים הנו תחום מורכב ורגיש, בעיקר בתקופה של מיתון ואי ודאות כלכלית. יחד עם זאת, תגמול אפקטיבי של הנהלת הארגון היה ונשאר אחד הגורמים המניעים את הצלחת הארגון.

אנו מסייעים לארגונים לבחור את השילוב הנכון בין רכיבי התגמול השונים- שכר בסיס, תגמול מבוסס ביצועים לטווח הקצר (כגון בונוסים), ותגמול לטווח הארוך (כגון אופציות), באופן שיאפשר לארגון למשוך, לשמר ולהניע את אנשי המפתח בארגון, תוך הלימה מירבית עם האסטרטגיה העסקית של הארגון.


 

תכנון מערכי תגמול ארגוניים (Broad-Based Compensation)

תגמול הנו מרכיב חשוב ביכולת הארגון למשוך, לשמר ולהניע את העובדים, על מנת ליצור יתרון תחרותי, ולהוציא לפועל את האסטרטגיה העסקית.

יחד עם זאת, לאור השאיפה המתמדת להקטין בהוצאות, והשינויים המתמידים בסביבה העסקית, יצירת מדיניות תגמול אפקטיבית לכלל האוכלוסיות בארגון הנה משימה מאתגרת במיוחד.

צוות היועצים שלנו ילווה אותך בבניית מדיניות תגמול ארגונית, אפקטיבית, תחרותית, ומוכוונת ליעדים האסטרטגיים של הארגון, אך יחד עם זאת פשוטה מספיק על מנת שההיגיון שבבסיסה יהיה ברור לעובדים, וכן שגופי משאבי אנוש והשכר יוכלו לתפעלה בהצלחה.

המדיניות והתכניות אותן אנו מעצבים הנן אינטגרטיביות, וכוללות שילוב של כלל מרכיבי התגמול, ובכלל זאת השכר הבסיסי (Base Pay), יצירת הזדמנויות לתגמול לטווח הקצר (בונוס), וכן מרכיבי הטבות (Benefits) שונים, וכל זאת תוך הדגשת הקשר בין התגמול לביצועים (Pay for Performance).

שירותי הייעוץ שלנו מגובים בשיתופי פעולה גלובליים, המאפשרים לנו גישה לנתוני שכר בכל רחבי העולם, וכן למתודולוגיות וכלי ניתוח המתקדמים מסוגם.

תגמול הנהלה ודירקטוריון >>

מדיניות תגמול >>

ארכיטקטורת עיסוקים >>

תכניות תגמול לפי יעדים >>

תמריצי מכירות >>

סקרי שכר >>